امور وب سایت

۱- نحوه پذیرش تبلیغات در سایت شرکت رفاه به چه صورت است؟

جهت تبلیغات در وب سایت رفاه در خواست خود را از طریق آدرس ایمیل advertising-web⌈at⌉refah.ir ارسال کرده یا با شماره ۶۶۴۹۲۰۱۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۲- در سامانه خدمات الکترونیکی رفاه چه امکاناتی برای تامین‌کنندگان و طرف‌های قرارداد پیش بینی شده است؟

امکان دسترسی به اطلاعات فروش، موجودی، رویت اسناد رسید و مرجوعی و همچنین کلیه اطلاعات و سوابق مشارکتی کالاهای تامین کننده به تفکیک هر فروشگاه برای نماینده تامین‌کننده وجود دارد

۳- جهت نمایش کالاهای مورد نظر تامین کننده در سامانه الکترونیک چه اقداماتی مورد نیاز است؟

با مراجعه به سایت فروشگاه رفاه، از طریق لینک “تامین‌کنندگان” به سامانه تامین کالا راهنمایی خواهید شد. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، وارد صفحه اختصاصی خود می‌شوید. در این مرحله کاربر با کلیک بر روی دکمه “ورود اطلاعات تامین کننده” می تواند نسبت به درج مشخصات شرکت اقدام نماید. پس از تکمیل این بخش، با کلیک بر روی گزینه “ورود اطلاعات کالاها” می‌توانید نسبت به درج مشخصات کالای مورد نظر اقدام نماید. لازم به ذکر است قرار دادن یک تصویر از هر کالا با فرمت JPG، پشت زمینه سفید و حجم زیر ۱۰۰kb الزامی است. پس از تکمیل اطلاعات هر کالا با زدن دکمه “ارسال” اطلاعات کالا مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید نهایی روی سامانه قرار می گیرد.

۴- نحوه عضویت تامین‌کنندگان در سامانه الکترونیک به چه صورت است؟

به این منظور می‌بایست یک نماینده معتمد از طرف شرکت، به فروشگاه رفاه معرفی شود تا نام کاربری و رمز عبور آن شرکت به صورت حضوری در اختیار نماینده قرار گیرد.
 “درصورتی نیاز به توضیحات بیشتر با شماره ۶۶۴۹۲۰۱۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید”

طرح و توسعه

۱- شرکت رفاه، با ۲۴ سال پیشنه در عرصه احداث و مدیریت فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای از چه تجربه و دانش بهره می‌برد؟

در مدیریت طرح و توسعه واحدی به نام توسعه و تجهیز که شامل معماری – تاسیسات – برق و روشنایی – سیستم‌های ایمنی و مکانیکال و … است، فعالیت می‌کند. در واحد توسعه مهندسین مجربی فعالیت می‌کنند که با بکارگیری فناوری روز در احداث فروشگاه‌ها، دانش فنی خود را به اثبات رساند‌ه‌اند.
دقت و نظارت کارشناسان ویژه‌ فروشگاه رفاه بر عملکرد صحیح تاسیسات مکانیکال و الکتریکال – سیستم‌های تهویه مطبوع – سیستم‌های برودتی و حرارتی – ایمنی – روشنایی و … در جهت رضایتمندی مشتریان گرامی از صرف وقت خود در سطوح فروش این فروشگاه است.

۲- برنامه توسعه و احداث فروشگاه در کلان شهرها و شهرستان‌های بزرگ و کوچک به چه صورت است؟

با توجه به نیاز شهرهای بزرگ به فروشگاه‌های بزرگ، اولویت شرکت رفاه، احداث فروشگاه در مراکز استان‌ها است. در مرحله بعد تقدم با شهرهای دارای جمعیت بالاتر از هفتاد هزار نفر خواهد بود.
هم اکنون تعداد فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه ۳۵۰ شعبه است که با توجه به استقبال چشمگیر مشتریان، روز به روز بر تعداد آن افزوده خواهد شد.

تلاش شده تا در چشم‌انداز نزدیک در شهرهای کوچک و جمعیت کم نیز نسل جدیدی از  فروشگاه‌های رفاه احداث شده و به بهره‌برداری رسند.

۳- آیا شرکت رفاه از فناوری‌های نوین و تکنولوژی روز، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای استفاده می‌کند؟

فروشگاههای زنجیره ای رفاه از فناوریهای نوین استفاده می نماید . از جمله این فناوریها میتوان به کاربرد سیستم بارکد اشاره کرد که برای اولین بار در ایران به اجرا گذارده شده است. استفاده از رایانه در امور بازرگانی در زمینه های شناسائی منابع تامین کالا – سفارش و خرید و توزیع کالا و نقش آن در ایجاد بانک اطلاعاتی و ایجاد تشکیلات سازمانی در امور انفورماتیک بمنظور ارائه خدمات نرم افزاری – سخت افزاری از جمله فعالیتهای شرکت بشمار میرود. ایجاد سایت (پایگاه اینترنتی رفاه) از اقدامات اخیر شرکت زنجیره ای رفاه میباشد . پرداخت وجه کالاها از طریق دستگاههای کارتخوان و پیش بینی فروش اینترنتی کالاها در دستور کار قرار دارد.

۴- آیا تجهیزات و امکانات ایمنی در فروشگاههای رفاه در حفظ سلامت مشتریان در حد و مقیاس قابل قبول می‌باشد؟

در تمامی شعب فروشگاههای رفاه سیستم های ایمنی و حفاظتی کامل پیش بینی و نصب شده است . از جمله این سیستم ها میتوان به سیستم اعلام حریق و استفاده از لوازم اطفاء حریق (فایر باکس و کپسول) و همچنین دوربینهای مداربسته اشاره نمود. کارکنان فروشگاههای رفاه با گذراندان دوره های خاص آموزشی که توسط سازمان آتش‌نشانی برگزار می‌شود با نحوه برخورد با حریق و کمکهای اولیه آشنا شده اند.

۶- معیار انتخاب موقعیت محلی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه براساس چه ضوابطی است؟

عوامل موثر در انتخاب محل فروشگاه از راهبردهای بازاریابی تبعیت می‌کند.

    این راهبردها عبارتند از :

  •  دموگرافی که شامل خصوصیات ساکنین منطقه از نظر متغیرهای سن – درآمد – وضعیت تاهل – شغل – تعداد خانوار – میزان تحصیلات و قومیت می‌شود
  •  تقاضا که مربوط به نیاز ساکنین منطقه به کالا و خدمات خاص است
  •  اقتصاد منطقه بیانگر قدرت خرید مشتریان است که آینده کسب و کار فروشگاه را تبیین می‌نماید.
  •  سهولت دسترسی به فروشگاه از نظر تسهیلات ترابری عمومی از اهمیت زیاد برخوردار است.
  •  مزیت رقابتی که موقعیت رقابتی فروشگاه را در ارتباط با فروشگاه‌های فعال در این حوزه مشخص می‌کند.

۵- آیا تجهیزات و طراحی داخل و خارج فروشگاههای رفاه با اصول و روشهای معمول و متداول در کشورهای پیشرفته همگون میباشد؟

شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه ضمن برخورداری از دانش فنی- فروشگاهی از تجهیزات و تاسیساتی پیشرفته که با معیارها و استانداردهای پذیرفته جهانی مطابقت دارد، فروشگاههای خود را مجهز ساخته است . این تجهیزات نه تنها در حفظ کیفیت بالای مواد غذایی موثر است، بلکه با ایجاد محیط شاد از طریق نورپردازی، دکوراسیون ، پخش موزیک مترنم فروشگاهی، هوای مطبوع در کلیه فصول، پله برقی و غیره، کمک به ایجاد ذهنیت مطلوب در مشتریان می‌نماید

امور اداری و منابع انسانی

۱- ساعت کاری در فروشگاه‌های رفاه به چه صورت است؟

ساعت کاری فروشگاه‌های رفاه، در تمام روزهای هفته از ساعت ۸ الی ۲۴ براساس شیفت‌های کاری متنوع تعیین شده است. قابل ذکر است که در ایام خاص مانند کمپین‌ها، نوروز و یا ماه مبارک رمضان، در بعضی از شعب مرکزی برای ارائه خدمات به مشتریان عزیز، ساعت کاری تا ۳ بامداد ادامه خواهد داشت.

۲- ساعت کاری در واحدهای اداری شرکت رفاه به چه صورت است؟

ساعت کاری واحدهای اداری از شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ الی ۱۷ و پنجشنبه‌ها ۹ الی ۱۴ است.

۳- منشور اخلاقی شرکت رفاه چیست؟

ما در رفاه بر این باوریم که ناظر و منشاء آفرینش در همه امور خداوند است و خدمت به همنوع در جهت خشنودی او، ارزشی است که همه فعالیت‌ها را هدفمند می‌سازد ….

۴- همکاری در رفاه از چه طریقی امکان پذیر است؟

جهت اعلام درخواست همکاری به صفحه همکاری باما در سایت رفاه مراجعه فرمایید. با ثبت اطلاعات شخصی در این قسمت رزومه شما در بایگانی واحد منابع انسانی این شرکت ذخیره می‌شود تا در زمان نیاز هر یک از واحدهای سازمان در ستاد مرکز و یا فروشگاه‌های سراسر کشور، با شما تماس گرفته و جهت مصاحبه دعوت به عمل آید. پس از آن در صورت پذیرش در مصاحبه و ارزیابی‌های تخصصی، فعالیت شما به عنوان همکار جدید در مجموعه رفاه به دو صورت ساعتی و یا تمام وقت آغاز خواهد شد.

۵- ساختار سازمانی شرکت رفاه چگونه است؟

شرکت رفاه زیر نظر هیأت مدیره بوده و از طریق مدیرعامل، دپارتمان های تخصصی ستادمرکز، مدیریت‌های منطقه‌ای و استانی و در سطح بعدی فروشگاه های گسترده در سطح کشور مدیریت می شود.

۶- شرکت رفاه در چه تاریخی تاسیس شده است؟

تاریخ تاسیس شرکت رفاه بیست و ششم اردیبهشت سال ۱۳۷۴ است.

فروش الکترونیک

۱- هدف از راه اندازی سامانه الکترونیک شرکت فروشگاه های زنجیره ای رفاه چیست؟

تجارت الکترونیک واژه‌ای است که برای تجارت از طریق سیستم‌های اطلاعاتی، ارتباطی بکار می‌رود. با وجودی که مدت زمان زیادی از عمر تجارت الکترونیک نمی‌گذرد لیکن نقش بسزا و چشم گیری در زندگی روزمره ما به عهده گرفته‌ است. یکی از ساده‌ترین و کار آمدترین نقش تجارت الکترونیک در زندگی روزمره کاربران اینترنتی، خرید و فروش اجناس و تبادل وجوه مربوطه از طریق کارتهای هوشمند می‌باشد.سامانه الکترونیک شرکت فروشگاههای زنجیره ای رفاه با هدف توسعه و ترویج فرهنگ خرید اینترنتی و با هدف پوشش یکپارچه نیازهای تامین کنندگان و سهامداران محترم جهت حضور کاملاً مستقل در دنیای تجارت الکترونیک ، راه اندازی گردید.

بازاریابی و برندینگ

۱- نحوه همکاری یک برند، در کمپین‌های ۳۶۰ درجه با فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه چگونه است؟

لطفا درخواست خود را به همراه پروپزال و محتوای کمپین، به ایمیل pr⌈at⌉refah.ir ارسال نمایید.

۲- در صورت تمایل به تبلیغ در شبکه‌های مجازی فروشگاه رفاه، چه اقداماتی لازم است؟

لطفا درخواست خود را به همراه محتواهای در نظر گرفته را به ایمیل pr⌈at⌉refah.ir ارسال نمایید.

۳- چگونه می‌توان به عنوان یک آژانس تبلیغاتی، درخواست همکاری با رفاه را داشت؟

به این منظور، لطفا پروپزال شرکت خود را به ایمیل pr⌈at⌉refah.ir ارسال نمایید.

۴- در صورت تمایل به تبلیغ در فضا فیزیکی فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، چه اقداماتی مورد نیاز است؟

لطفا درخواست خود را به همراه محتوای در نظر گرفته به ایمیل pr⌈at⌉refah.ir ارسال نمایید.

 

lightbox
#